Close

Premium Media Group představuje knihu DŘEVO!

Vydavatelství Premium Media Group ve spolupráci s ateliérem Jakub Cigler Architekti vydávají knihu mladého architekta Matyáše Ciglera pod názvem DŘEVO!. Obsáhlá publikace velmi podrobným způsobem představuje fenomén přírodního materiálu, na který nahlíží z mnoha různých pohledů.

Jak rostou stromy? Jak se liší struktura dřeva podle svého druhu? Jaké konstrukce byly při stavbách domů typické pro jednotlivé oblasti Čech a jaké se používaly jinde v Evropě? To je jen zlomek otázek, na které najdete odpovědi v jedinečné encyklopedicky pojaté knize s názvem DŘEVO!. Publikace, jejíž obálka sama o sobě svým vzhledem a strukturou evokuje tento přírodní materiál, vyzdvihuje dřevo a jeho nezastupitelnou roli nejen v české architektuře.

Díky širokému spektru úhlů, ze kterých je dřevo zkoumáno, se kniha stává unikátní a komplexní publikací, která nahlíží na dřevo z pohledu environmentálního, kulturního, historického, stavebně praktického i architektonického. Publikace na 454 stranách nabízí kromě odborného textu řadu ilustrací, projektových výkresů i dobových fotografií. Autor knihy při její tvorbě spolupracoval s historiky, architekty, odborníky z Výzkumného a vývojového ústavu dřevařského i lidmi pracujícími přímo v polesích.

„Kniha je určena všem milovníkům dřevěného stavění, architektům, studentům, ale i stávajícím a potenciálním investorům, kteří by rádi vrátili tuto unikátní matérii zpět na místo, které jí v naší stavební tradici právem patří,“ vysvětluje autor knihy Matyáš Cigler. Cílem bylo odkázat na stavby a tradici používání dřeva generacemi našich předků a představit ho jako klíčový materiál pro dlouhodobě udržitelné stavebnictví.

Kniha DŘEVO! v minimalistickém designu odráží charakter subtilního, ale komplexně pojatého materiálu. Vydavatelství Premium Media Group tímto počinem přidává další kousek do mozaiky své publikační činnosti, v rámci které zastřešuje knihy zajímavých témat a podob.

Knihu můžete zakoupit ZDE.