Close

ESTATE Awards zná vítěze

Prestižní soutěž developerských projektů, za kterou stojí ESTATE magazín, je ve finále. Odborná desetičlenná porota otevřeně vybírala vítěze ve dvou kolech a ocenila projekty v celkem osmi kategoriích. V soutěži se sešly vysoce kvalitní stavby z pohledu architektury i designu, z nichž velká většina byla navržena s důrazem na udržitelnost.

Odborná porota, v jejímž čele zasedla Kateřina Výmolová z Premium Design Group, byla složená z předních osobností nejen z oboru real ESTATE, ale i ze zástupců jednotlivých profesí, akademické sféry a významných institucí s vlivem na developerský segment, stavební proces a realitní scénu. Přihlášené projekty posuzovala dle několika kritérií – hodnotila architektonickou hodnotu stavby, kvalitu půdorysů a dispozic, návaznost na veřejný prostor a způsob jeho spoluvytváření, ekonomická kritéria, environmentální certifikaci a použité technologie nebo technologické inovace.

V prvním kole soutěže, které bylo uzavřeno 8. 11., porotci individuálně posuzovali každý přihlášený projekt, a to na základě dodaných informací, fotografií a technické dokumentace. Každý z hodnotících přidělil soutěžním projektům body a vytvořil svůj osobní short list. Druhé kolo proběhlo 15. 11., kdy porota společně vybírala podle jednotlivých short listů z každé kategorie stavby, které v rámci kritérií získaly nejvyšší ocenění.

ESTATE Awards se po vzoru architektonických soutěží snažily o co největší otevřenost hodnocení. „Výjimečnost soutěže spočívá ve maximální otevřenosti, která má přispět ke kultivaci trhu a zasadit se tak i o jeho další růst,“ vysvětluje Štěpán Dlouhý, člen poroty a ředitel Premium Media Group a dodává: “Vítězné projekty kromě umístění získávají také přepsané vyjádření poroty, ve kterém vysvětluje, z jakých důvodů pro daný projekt hlasovala.

V kategorii Rezidenční projekt do 30 jednotek včetně se porota rozhodla udělit třetí místo dvěma projektům. Absolutním vítězem ESTATE Awards 2021 se stal projekt Bubenská 1, který zaujal velmi citlivou rekonstrukcí památkově chráněné funkcionalistické budovy, která významně přispěla k revitalizaci. „Projekt Bubenská 1 nemohl konkurovat nejlepším projektům v každé dílčí kategorii, ale napříč jimi byl nejlepší. Jde o komplexní projekt, kterému byla udělena navíc i neplánovaná speciální cena za rekonstrukci,“ vysvětluje předsedkyně poroty Kateřina Výmolová, CEO Premium Design Group.

Porotci vybírali vítěze v celkem 9 kategoriích. Všem přihlášeným a vítězným projektům soutěže ESTATE Awards 2021 se podrobně věnuje prosincové číslo ESTATE magazínu. Přehled vítězných projektů jednotlivých kategorií přinášíme zde:

Rezidenční projekt roku 2021, do 30 jednotek (včetně):

1. Braník Residences, Property and Invest Praha s.r.o.

2. Rezidence u Boroviček, AND Rezidence U Boroviček s.r.o.

3. Vily Třebonice, Vily Třebonice v.o.s

Rezidenční projekt roku 2021, nad 30 jednotek:

1. Maison Ořechovka, Penta Real Estate, bpd development a.s.

2. Kay River Lofts, Karlín Group, Horizon Holding, Ungelt Partners

3. Neugraf, UBM Development Czechia s.r.o., Crestyl real estate s.r.o.

3. Zahálka, Karlín Group, Horizon Holding

Komerční office projekt roku 2021:

1. Parkview, Skanska Property Czech Republic s.r.o.

2. Bořislavka, KKCG Real Estate Group a.s.

3. Vlněna, CTP Invest spol. s r.o.

Komerční retail projekt roku 2021:

1. The Flow,Flow East a.s.

2. Bořislavka, KKCG Real Estate Group a.s.

3. Aventin Shopping Jihlava, AVENTIN spol. s r.o.

Industriální (logistický) projekt roku 2021:

1. Multimodální průmyslová zóna Brno Airport Park, Panattoni / Accolade Holding a.s.

2. Logické centrum Lidl Buštěhrad, Lidl Česká republika v.o.s.

Cena za udržitelnost a ekologii 2021:

Parkview, Skanska Property Czech Republic s.r.o.

Cena za veřejný prostor a urbanismus 2021:

Vlněna, CTP Invest spol. s r.o.

Absolutní vítěz roku 2021:

Bubenská 1, CPI Office Business Center, s.r.o.

Speciální ocenění poroty za rekonstrukci:

Bubenská 1, CPI Office Business Center, s.r.o.

Původně plánované slavnostní předávání cen, které mělo proběhnout 13. prosince 2021 v holešovickém Planetáriu, muselo být vzhledem k opatřením proti covid-19 přesunuto na neurčito a nahrazeno bude v prvním možném termínu, o kterém budeme včas informovat.

Více informací najdete na webu: www.estateawards.cz

Partneři soutěže ESTATE Awards 2021:
CzechInvest
Galerie Kodl
Takenaka
BH Securities
Bomma
Carollinum
Freya
Philip Morris
Roberto Coin
Stopka
Valen&Masar
Voix